PROJEKTID

2009/2010

ELECTIONS

Juhendasin (koos inglise keele õpetaja Kati-Mai Toomega) 9B klassi õpilasi  Nordplus programmi rahvusvahelises projektis "ELECTIONS – Collaborative Online Cross-Discipline “citizenship studies” and language learning" (http://electionsproject.net/), mille eesmärk oli valimistest veebiraamatu kirjutamine (peategelane on õpilane, kes tahab muuta maailma paremaks, teeb valimisplatvormi ja tahab kandideerida valimistel). Oli moodustatud 2 võistkonda: 1) Anna-Maria Rahamägi, Maire Kuusksalu ja Marita Raudsepp 2) Anna-Maria Niska, Anni Larin, Kersti Leppik, Pavel Kornev.
Erinevate riikide (Norra, Rootsi, Soome ja Leedu) õpilased hääletasid parimaks Tallinna Laagna Gumnaasiumi õpilaste ja õpetajate valimisteemalise veebiraamatu "Politics today" Autorid on Anna-Maria Rahamägi, Maire Kuusksalu ja Marita Raudsepp
(http://electionsproject.net/docs/elections/Politics%20today.doc)

2013/2014

SILMAPAISTVAD VÄHEMUSRAHVUSTEST ÜHISKONNATEGELASED

Sept - dets 2013 osalesid meie kooli 11.B klassi õpilased Dajana ja Veronika  ajalooprojektis "Silmapaistvad Eesti vähemusrahvustest ühiskonnategelased", mille eestvedaja oli MTÜ Vaba Vaade koostöös Integratsiooni ja Migratsiooni sihtasutusega Meie inimesed ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Projekti käigus  otsisid osalejad  materjale silmapaistvate  Eesti  vähemusrahvustest  ühiskonnategelaste  elu  ja  tegevuse  kohta  erinevates valdkondades  (sport,  muusika,  haridus,  riigikaitse,  poliitika,  riigiteenistus,  kunst,  kirjandus, majandus, teater)  aastatel 1918-1940. Materjalide põhjal koostati illustreeritud buklett ja näitusestend.  Noored  käisid projektis osalenud koolides oma  uurimistöö  tulemusi  esitlemas.

18. detsembril 2013 käisid projektis osalenud õpilased meie koolis projektitöö tulemusi esitlemas, mille raames tutvustati uurimistöid arst Manteuffelist (meie õpilaste Dajana ja Veronika uurimistöö), akadeemik Gulkowitschist ja Johan Laidoneri abikaasast Maria Laidonerist. Koolile kingiti 2 suurt näituseplakatit, mis tutvustavad silmapaistvaid vähemusrahvustest ühiskonnategelasi aastatel 1918-1940 (plakatitega saab tutvuda kabinetis 318).

Näitusel avalikustatakse õpilaste uurimistöid, mis puudutavad järgmisi ühsikonnategelasi: kindral Johan Laidoneri abikaasa Maria Laidoner, 1936. a. Olümpia võitja Nikolai Stepulov, pankur Klaus Scheel, Tartu Ülikooli õppejõud ja eestivene poliitik Igor Tjutrjumov, kirurg ja kindral parun Werner Zoege von Manteuffel, etnograaf Boris Vilde, Tartu Ülikooli judaistika õppetooli rajaja Lazar Gulkowitsch ja sportlane Sara Teitelbaum.

No comments:

Post a Comment